لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

آسیب های رایج دویدن پا درد

" چکیده مقاله دکتر آس"

درد کف پا و مچ پا ممکن است به علت چندین عامل باشد. در زیر به برخی از علت‌های متداول درد کف پا و مچ پا اشاره می‌کنیم: 1. التهاب فشاری: استفاده بیش از حد از پاها، مانند طولانی بودن در حال ایستادن یا راه رفتن بر روی سطوح سخت، می‌تواند منجر به التهاب و درد در کف پا و مچ پا شود. 2. پرامیدن پاها: استفاده از کفش‌های نامناسب یا کفش‌هایی که به پاها فشار زیادی وارد می‌کنند، می‌تواند باعث درد کف پا و مچ پا شود. ..

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

آسیب های رایج دویدن پا درد

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

آسیب های رایج دویدن پا درد

" شرح دکتر آس"

آسیب های رایج دویدن پا درد

دویدن فشار مضاعفی بر ۲۶ استخوان و ۳۰ مفصل پا وارد می کند، بنابراین استفاده بیش از حد و آسیب های تروماتیک غیرعادی نیست. در زیر لیستی از شرایط پا که معمولاً با دویدن همراه است آورده شده است. افراد دارای کف پای صاف یا قوس بلند و افرادی که بیش از حد پرونیت دارند در معرض خطر بیشتری برای این آسیب‌ها هستند.

فاشئیت کف پا
دوندگانی که درد پاشنه پا را با چاقو تجربه می کنند ممکن است به التهاب کف پا مبتلا شوند . درد ممکن است هنگام بالا رفتن از پله ها، ایستادن طولانی مدت یا پس از استراحت طولانی مدت، مانند بلند شدن از رختخواب در صبح، بدتر شود.

فاسیای کف پا یک نوار ضخیم از بافت فیبری است که در امتداد کف پا بین انگشتان پا و پاشنه پا قرار دارد. اگر فاسیا ملتهب شود، می‌تواند علائم دردناکی از خفیف آزاردهنده تا ناتوان کننده ایجاد کند. درمان های محافظه کارانه مانند استراحت، کشش و داروهای ضد التهابی بدون نسخه (به عنوان مثال ایبوپروفن)، در درمان ۹۰ درصد موارد موفق هستند.

متاتارسالژی
بیماران مبتلا به متاتارسالژی گاهی اوقات احساس می‌کنند که در کفش‌هایشان سنگریزه وجود دارد یا روی توپ‌های پایشان کبود شده است. درد بین انگشتان ۲ و ۳، انگشتان ۳ و ۴ یا نزدیک انگشت شست پا رخ می دهد و در هنگام دویدن، راه رفتن یا ایستادن بیشتر قابل توجه است.

علائم متاتارسالژیا زمانی ایجاد می شود که فشار بیش از حد بر روی استخوان های متاتارس، استخوان های بلند پا که به انگشتان پا منتهی می شود، وارد شود. تمرین دویدن شدید می تواند منجر به متاتارسالژی شود. سایر عوامل خطر شامل پوشیدن کفش های پاشنه بلند نامناسب است.

نوروم مورتون نوروم
مورتون زمانی رخ می دهد که یک بافت فیبری در اطراف عصب پا رشد می کند. علائم مشابه یا مشابه متاتارسالژیا هستند، اما شامل احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن، بی حسی و/یا دردهای تیز، کوبنده یا تیراندازی می شوند.

برخی از پزشکان نورومای مورتون را نوعی متاتارسالژی می دانند (برخی حتی آن را متاتارسالژی مورتون می نامند)، در حالی که برخی دیگر آن را یک تشخیص جداگانه می دانند. نوروم مورتون گاهی اوقات نوروم جلوی پا یا نوروم بین انگشتی نیز نامیده می شود. این وضعیت مستلزم مراجعه به پزشک است و در صورت عدم درمان مناسب به مرور زمان بدتر می شود.

شکستگی استرسی
شکستگی استرسی یک ترک کوچک است که به تدریج از طریق فشارهای مکرر روی استخوان ایجاد می شود. تاثیر آهسته دویدن می‌تواند باعث ایجاد شکستگی استرسی در پا شود، که اغلب در استخوان متاتارس، یکی از استخوان‌های بلندی است که به انگشتان پا متصل می‌شود. با گذشت زمان درد شدیدتر می شود و ممکن است پا متورم و کبود به نظر برسد.

فشار دادن بالای پای آسیب دیده ممکن است باعث درد شدید شود. درد در حین و بعد از فعالیت تحمل وزن بیشتر محسوس خواهد بود و بعد از خواب، زمانی که استخوان فرصت استراحت داشته باشد، کمتر قابل توجه خواهد بود.

شکستگی‌های استرسی می‌توانند در یک عکس استاندارد اشعه ایکس به سختی دیده شوند. تشخیص قطعی ممکن است نیاز به MRI یا اسکن استخوان داشته باشد، اگرچه این مرحله همیشه قبل از درمان غیر جراحی ضروری نیست. بهبودی معمولاً ۴ تا ۶ هفته طول می کشد. فردی که به پوکی استخوان مبتلا است، استخوان های متراکم کمتری دارد و احتمال شکستگی های استرسی بیشتر است.

اگر درد پا یا مچ پا با استراحت در عرض دو یا سه هفته بهبود نیافت، یا اگر درد شدید باشد، مراقبت های پزشکی ضروری است. یک پزشک مراقبت های اولیه، متخصص طب فیزیکی، متخصص پا یا ارتوپد می تواند تشخیص دهد و درمان را توصیه کند.

رفرنسهای مقاله آسیب های رایج دویدن پا درد

  1. http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/plantar-fasciitis/basics/treatment/con-20025664

آسیب های رایج دویدن پا درد

درد کف پا و مچ پا ممکن است به علت چندین عامل باشد. در زیر به برخی از علت‌های متداول درد کف پا و مچ پا اشاره می‌کنیم: ۱. التهاب فشاری: استفاده بیش از حد از پاها، مانند طولانی بودن در حال ایستادن یا راه رفتن بر روی سطوح سخت، می‌تواند منجر به التهاب و درد در کف پا و مچ پا شود. ۲. پرامیدن پاها: استفاده از کفش‌های نامناسب یا کفش‌هایی که به پاها فشار زیادی وارد می‌کنند، می‌تواند باعث درد کف پا و مچ پا شود. ۳. التهاب پلاسما: التهاب پلاسما یا فاشیای پلاسما نوعی التهاب در عروق کوچک پا است که می‌تواند به درد و تورم در کف پا و مچ پا منجر شود. ۴. شکستگی استرسی: استرس مکرر و بیش از حد بر روی استخوان‌های پا می‌تواند منجر به شکستگی استرسی شود که درد و تورم در کف پا و مچ پا را ایجاد می‌کند. ۵. فشار عصبی: فشار طولانی مدت بر روی عصب‌ها در مناطق کف پا و مچ پا می‌تواند به درد و تنگی عصبی منجر شود. ۶. التهاب آخیل: التهاب آخیل یا پلاکت آخیل، یکی از علل رایج درد در مچ پا است که ناشی از آسیب و التهاب تاندون آخیل است. ۷. التهاب مفاصل: بیماری‌های مفصلی مانند آرتریت روماتوئید و آرتروز می‌توانند به التهاب و درد در مفاصل کف پا و مچ پا منجر شوند. ۸. شکستگی استخوان: ضربه قوی به پا می‌تواند منجر به شکستگی استخوان در کف پا و مچ پا شود که باعث درد و تورم می‌شود. برای تشخیص دقیق علت درد کف پا و مچ پا، مشاوره با پزشک توصیه می‌شود. او ممکن است نیاز به تاریخچه پزشکی کامل، بررسی جسمانی و در صورت لزوم انجام آزمایش‌های تشخیصی داشته باشد.

آسیب های رایج دویدن پا درد

ویتامین سی Vitamin C

305 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

آسیب های رایج دویدن پا درد

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی