لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

" چکیده مقاله دکتر آس"

فرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ممکن است نیاز به میان‌وعده‌های کمتری داشته باشند تا از بین بردن اضافه وزن و کنترل سطح قند خون خود کمک بگیرند. به هر حال، مهمترین نکته این است که میان‌وعده‌ها باید غذاهای سالم و مغذی شامل میوه‌ها، سبزیجات، مغزها و منابع پروتئین باشند و مصرف آنها باید با توجه به نیازهای فرد و سبک زندگی او باشد.

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

مرجع ورزش ایران مرکز خدمات ورزشی ایران دکتر آس با سجاد عارفی نیا

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

" شرح دکتر آس"

* دقت کنیم چیزی که یاد میگیریم علمی درست و رو به رشد باشه نه مباحثی که در فضاهای مجازی به صورت غیر علمی گفته میشه خصوصا در مورد ورزش و سلامتی، پس با مقالات من در دکتر آس همراه باش *

تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

ساختن چیزی آسان یا در دسترس (یا بدون دسترسی) این است که چگونه عادات میان وعده خود را تغییر می‌دهید. ما بیشتر میان‌وعده می‌خوریم چون آسان است و چون خوردن میان وعده راحت است به همین دلیل قبل از غذا، بعد و گاهی اوقات به جای آن، میان‌وعده می‌خوریم. ما در تمام طول روز میان وعده می‌خوریم و خیلی زود عادت به خوردن میان وعده و ناخنک زدن می‌کنیم. با چند اصلاح هوشمند می‌توانیم این عادات را تغییر دهیم.

میان وعده های غنی از پروتئین بخورید در مقاله تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

میان‌وعده‌های سریع با شکر فراوان به شما انرژی فوری می‌دهد، اما دوام نخواهد داشت و در عرض یک ساعت احساس بدتر شدن و گرسنگی دوباره از قند بالا خواهید داشت. تنقلات با پروتئین بالا (بارهای پروتئینی، آجیل و ماست) گرسنگی شما را برطرف می‌کند، مدت طولانی‌تری احساس سیری می‌کنید و سطح قند خون شما را افزایش نمی‌دهد. آنها مدت طولانی‌تری احساس سیری به شما می‌دهند و در تمام طول روز خلق و خوی بهتری خواهید داشت.

هرگز از میان وعده های تجاری در خانه نگهداری نکنید در مقاله تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

اگر یک کیسه چیپس می خواهید، باید بیرون بیایید و مقداری بخرید. با ناخوشایند کردن آن، احتمالاً اذیت نمی‌شوید و چیزی سالم می‌خورید یا اصلاً میان وعده نمی‌خورید و حداقل باعث می‌شود از آن دوری کنید پس این تنقلات را در خانه و در دسترس نگهداری نکنید.

وقتی صحبت از میان وعده های آماده به میان می آید، هرگز بسته‌ای نخرید

ممکن است فکر کنید اگر یک جعبه کامل شکلات بخرید یک سال دوام خواهید آورد، با این فکر که بله، هرازگاهی یکی از آنها را خواهید داشت، اما در نهایت به یکی از آنها دست خواهید یافت که دوست دارید بپذیرید و ظرف یک هفته همه آنها را بخورید. اگر شکلات می خواهید، فقط یکی بخرید.

خودت درست کن در مقاله تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

اگر به خوردن تنقلات در طول روز عادت دارید و نیاز دارید چیزی داشته باشید که بتوانید در حال حرکت از آن استفاده کنید، یک کاسه میان وعده سالم بچینید و مقداری از فضای یخچال را به تنقلات سالم اختصاص دهید. کاسه اسنک خود را با میوه های آماده برای خوردن و آجیل خام پر کنید و ظروف کوچکی با نوارهای پروتئینی خانگی در یخچال داشته باشید و ۸ اونس ماست یونانی ساده را همیشه ذخیره کنید. اگر تنقلات بهتری در خانه خود تهیه کنید، میان وعده بهتری خواهید خورد. حتی اگر این روزها اکثر سوپرمارکت‌ها میان‌وعده‌های آماده «سالم» و «کم‌چربی» را به شما پیشنهاد می‌کنند، هیچ‌کس بیشتر از شما به سلامت شما اهمیت نمی‌دهد – آن‌ها این کار را از روی مهر برای شما انجام نمی‌دهند بلکه از شما هزینه خواهند گرفت و مطمین باشید برای چیزی که بسیار بدتر از چیزی است که خودتان می سازید. پس هم خودت درست کن و هم کمتر هرینه کن.

کنترل کمیت و همچنین کیفیت در مقاله تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

خوردن میان وعده اشتباه نیست، فقط زمانی اشتباه است که زیاده روی شود و مورد سوء استفاده قرار گیرد و بدون وقفه انجام شود. ما راحت می‌خوریم تا احساس بهتری داشته باشیم، اما فقط در حین غذا خوردن احساس بهتری داریم، که باعث می‌شود در هر ساعت بیداری چیزی بجویم. اگر تعداد یا مقدار تنقلاتی را تعیین کنید که به طور منطقی می‌توانید به خودتان اجازه دهید، به شما کمک می کند.

با دقت میان وعده بخورید در مقاله تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

بسیاری از ما بدون توجه تنقلات می‌خوریم. ما در حین کار، در حین فیلم یا بازی میان وعده می‌خوریم. ما واقعاً به آنچه می‌خوریم یا چقدر می خوریم توجه نمی‌کنیم. از آنجایی که خوردن تنقلات معمولاً کمی راحت هستند، خوردن بیش از حد و از دست دادن سیگنال های هشدار پر شدن معده بسیار آسان است، زیرا ذهن ما جای دیگری است. وقتی می‌نشینیم و غذا می‌خوریم، با کارد و چنگال مانند موجودات باهوشی که هستیم، آنچه در بشقاب است می‌خوریم، می‌دانیم که چقدر می‌خوریم، حداقل تا حدودی از آن آگاه هستیم. با این حال، با میان‌وعده‌ها، بدون اینکه متوجه باشیم، از کیسه‌های کامل عبور می‌کنیم و بعد از مدت کوتاهی به سراغ غذاهای بیشتری می‌رویم، زیرا محدودیت مشخصی وجود ندارد. اگر میان‌وعده می‌خورید، از هر کاری که برای خوردن انجام می‌دهید دور شوید، آن را ثبت کنید که چیزی برای خوردن دارید و ببینید چه تفاوتی ایجاد می‌کند. وقتی ما به آن توجه می‌کنیم، بیشتر چیزها خیلی واضح می‌شوند.

سوالات متداول تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

میان وعده به زبان ساده

میان وعده یا snack به معنی یک وعده کوچکی است که بین وعده های اصلی صبحانه، ناهار و شام می‌خوریم. این میان وعده ممکن است شامل میوه، آجیل، پاستا، ساندویچ یا هر غذای کوچک دیگری باشد. این وعده می‌تواند انرژی مورد نیاز برای ادامه فعالیت‌های روزانه را فراهم کند.

سالمترین میان وعده ها

میان وعده‌های سالم باید شامل مواد غذایی با ارزش غذایی بالا و کمیت مناسب باشند. برخی از مواد غذایی سالم برای میان وعده شامل میوه‌ها، سبزیجات تازه، مغزهای خشک، ماست یا ماست یونانی، نان تستی چندکله، پنیرهای پروتئینی کم چرب، تخم مرغ سرخ کرده یا سالاد‌های سبزیجات و ماهی‌های چرب مثل ماهی ماکرل. این مواد غذایی حاوی مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین هستند و به عنوان یک میان وعده سالم برای افزایش انرژی و حفظ سلامتی بدن مناسب هستند.

چند نمونه از میان وعده های سالم و مغذی

البته که بله! اینجا چند مثال از میان وعده های سالم و مغذی است: ۱. میوه: مثلا سیب، پرتقال، انگور یا توت فرنگی ۲. مغزهای خشک: مثلا بادام، گردو یا بادام زمینی ۳. سبزیجات تازه: مثلا خیار، گوجه فرنگی یا هویج ۴. ماست یا ماست یونانی ۵. نان تستی چندکله یا نان کلوچه ای چند مغزه ۶. پنیرهای پروتئینی کم چرب ۷. تخم مرغ سرخ کرده ۸. سالاد‌های سبزیجات ۹. ماهی‌های چرب مثل ماهی ماکرل یا ماهی ماهی قزل آلا این مواد غذایی حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین و چربی‌های سالم هستند و می‌توانند به عنوان میان وعده‌های سالم و مغذی برای افزایش انرژی و حفظ سلامتی بدن مصرف شوند.

بهترین میان وعده برای ورزشکاران

برای ورزشکاران، میان وعده‌هایی که حاوی پروتئین، کربوهیدرات و مواد مغذی مفید هستند، بسیار مهم هستند. برخی از بهترین میان وعده‌های برای ورزشکاران شامل موارد زیر می‌شود: ۱. شیک فراورده‌های لبنی: مثلا شیک پروتئینی با ماست یا شیر، میوه، پودر پروتئین و یخ. ۲. ساندویچ مغزدار: نان تستی چندکله با مغزهای خشک، پنیر پروتئینی و سبزیجات. ۳. میوه و مغزهای خشک: مثلا سیب یا انگور همراه با بادام یا گردو. ۴. ماست یونانی یا ماست با میوه تازه. ۵. تخم مرغ سرخ کرده یا تخم مرغ پز شده. این موارد غذایی حاوی پروتئین برای ساخت بازسازی عضلات، کربوهیدرات برای افزایش انرژی و مواد مغذی مفید برای حفظ سلامتی بدن هستند و می‌توانند به عنوان میان وعده‌های مناسب برای ورزشکاران مصرف شوند.

بدترین میان وعده های رایج

بدترین میان‌وعده‌ها بیشتر اوقات محصولاتی هستند که از شکر، چربی‌های اشباع شده و نمک زیادی تشکیل شده‌اند. این نوع مواد غذایی ممکن است باعث افزایش وزن، افزایش قند خون و سلامتی نامطلوب شوند. برخی از بدترین میان‌وعده‌ها عبارتند از: ۱. تنقلات شیرین: مثلا کیک، کلوچه، شکلات و دسرها که حاوی شکر و چربی‌های اضافی هستند. ۲. چیپس و خوراکی‌های نمکی: مواد غذایی پرچرب و پرنمک که ممکن است باعث افزایش فشار خون و افزایش وزن شوند. ۳. نوشیدنی‌های انرژی زا: مثلا نوشابه‌ها و انواع نوشیدنی‌های انرژی زا که حاوی قند و کافئین زیادی هستند. ۴. پفک و تنقلات شور: حاوی نمک زیاد که ممکن است باعث افزایش فشار خون شوند. ۵. نان و غلات پرکربوهیدرات: مثلا نان‌ها و کیک‌های سفید که حاوی کربوهیدرات پرآب و پرچربی هستند. این نوع مواد غذایی حاوی انرژی خالص بالا و مواد غذایی غیرمفید هستند و مصرف آنها به میزان زیاد ممکن است باعث افزایش وزن و افزایش خطر بروز بیماری‌های مزمن شود.

دستور ساخت چند میان وعده غنی از پروتئین

البته، من چندین دستور برای میان‌وعده‌هایی که غنی از پروتئین هستند را می‌توانم به شما معرفی کنم: ۱. شیک پروتئینی با موز و بادام: مواد لازم: یک پیمانه ماست یا شیر، یک موز، دو قاشق غذاخوری پودر پروتئین (وانیل یا شکلاتی)، دو قاشق غذاخوری بادام خرد شده و چند قطره عسل. همه مواد را در یک میکسر بریزید و آن را مخلوط کنید تا یک شیک یکدست شود. ۲. ساندویچ تخم مرغ و اسفناج: مواد لازم: دو برش نان تستی چندکله، یک تخم مرغ، یک پیمانه اسفناج تازه خرد شده، یک پیمانه پنیر پروتئینی (مثلا پنیر موتزارلا)، نمک و فلفل به میزان لازم. تخم مرغ را سرخ کنید و به همراه اسفناج و پنیر بر روی نان تستی بچینید. ۳. ماست یونانی با میوه و آلومینیوم: مواد لازم: یک پیمانه ماست یونانی، نصف پیمانه میوه تازه (مثلا توت فرنگی یا توت خشک)، دو قاشق غذاخوری آلومینیوم خرد شده. ماست یونانی را در یک ظرف بریزید و میوه و آلومینیوم را روی آن بپاشید. این موارد میان‌وعده‌هایی هستند که حاوی پروتئین غذایی مفید هستند و می‌توانند به عنوان یک وعده میانی مناسب برای ورزشکاران یا افرادی که به دنبال افزایش مصرف پروتئین هستند، مصرف شوند.

آیا تعداد مصرف میان وعده با سن مرتبط است

بله، تعداد مصرف میان‌وعده‌ها می‌تواند با سن و نیازهای غذایی فرد مرتبط باشد. به عنوان مثال، کودکان و نوجوانان ممکن است نیاز به مصرف میان‌وعده‌های بیشتری داشته باشند تا انرژی لازم برای رشد و توسعه بدن خود را به دست آورند. از طرف دیگر، بزرگسالان ممکن است نیاز به مصرف میان‌وعده‌های کمتری داشته باشند، اما این نیز به فعالیت‌های روزانه، سطح فعالیت بدنی، وضعیت سلامت و نیازهای غذایی افراد بستگی دارد. همچنین، افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند ممکن است نیاز به میان‌وعده‌های کمتری داشته باشند تا از بین بردن اضافه وزن و کنترل سطح قند خون خود کمک بگیرند. به هر حال، مهمترین نکته این است که میان‌وعده‌ها باید غذاهای سالم و مغذی شامل میوه‌ها، سبزیجات، مغزها و منابع پروتئین باشند و مصرف آنها باید با توجه به نیازهای فرد و سبک زندگی او باشد.

رفرنسهای تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

 

446 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

تغذیه و بهترین میان وعده هوشمند

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی