لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

تناسب اندام ذهنی

" چکیده مقاله دکتر آس"

تناسب اندام ذهنی به معنای توازن و هماهنگی بین سلامت روانی و فیزیکی است. این اصطلاح به وضوح نشان می‌دهد که سلامت روانی و فیزیکی فرد به طور همزمان و متقابل تأثیر یکدیگر دارند و اگر یکی از آنها آسیب ببیند، تأثیرات آن بر دیگری نیز خواهد بود. به عبارت دیگر، تناسب اندام ذهنی به معنای داشتن یک ذهن و بدن سالم و متعادل است که باعث بهبود کیفیت زندگی و رضایت از زندگی می‌شود.

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

مرجع ورزش ایران مرکز خدمات ورزشی ایران دکتر آس با سجاد عارفی نیا

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

تناسب اندام ذهنی

" شرح دکتر آس"

* دقت کنیم چیزی که یاد میگیریم علمی درست و رو به رشد باشه نه مباحثی که در فضاهای مجازی به صورت غیر علمی گفته میشه خصوصا در مورد ورزش و سلامتی، پس با مقالات من در دکتر آس همراه باش *

تناسب اندام ذهنی

وقتی صحبت از تناسب اندام می شود، به ما گفته می شود که ذهن ما بهترین سلاح است. اما واقعاً این به چه معناست؟ بدیهی است که همه ما می دانیم که بخشی از آنچه تبدیل می شویم به توانایی ما برای ادامه راه بستگی دارد، اراده کنیم که تسلیم نشویم، به سادگی ورزش کنیم وقتی که مایل به آن نیستیم، انجام یک ست دیگر زمانی که بدن ما می خواهد ما را متوقف کنیم، رفتن به پیاده روی زمانی که ما واقعا می خواهیم روی کاناپه دراز بکشیم. اما اینها چیزهای بدیهی هستند، اینها جنبه‌های انگیزشی آمادگی ذهنی ما هستند و همیشه فقط به ما وابسته نیستند.

مطمئناً، ما کسی هستیم که باید ورزش کنیم و این ما هستیم که نباید تسلیم شویم، اما داشتن خانواده، دوستان و افرادی که می توانند شما را تشویق کنند، عنصر بزرگی برای ادامه کار است. این یکی از دلایلی است که در ورزش های تیمی، جمعیت، رهبران تشویق و جو کلی می تواند بر عملکرد یک تیم به اندازه آمادگی بدنی آنها برای یک بازی مهم تأثیر بگذارد.

با این حال، تأثیر ذهن بر بدن بسیار عمیق تر از آن است. درست مثل یک تیم که توسط بازیکنان ستاره‌اش تعریف نمی‌شود، سطح آمادگی جسمانی ما نیز با اندازه عضلات یا قدرت بازوها یا پاهایمان تعریف نمی‌شود. در واقع ورزش های تیمی و عملکرد فیزیکی شخصی وجوه مشترک زیادی دارند. هر دو متکی به هم افزایی، توانایی بخش های مختلف یک کل برای کار هماهنگ با یکدیگر هستند. یک تیم “قوی” واقعاً تیمی است که در آن بازیکنان به زیبایی با یکدیگر همگام می شوند و گیم پلی درخشانی را ارائه می دهند.

به طور مشابه، یک شخص واقعا قوی و متناسب، کسی است که بدنش می تواند به طور کلی کار کند، تمام قسمت های مختلف برای تولید قدرت در سطح خروجی مورد نظر هماهنگ می شوند. یکی از نمونه‌های معروف این مورد، بروس لی است که مشت یک اینچی او تمام عضلات اصلی بدنش را به‌طور انفجاری در یک لحظه و به طور کامل با یکدیگر حرکت می‌کرد.

محققان کالج امپریال لندن و دانشگاه کالج لندن با اثبات این نکته، از یک تکنیک اسکن مغز به نام تصویربرداری تانسور انتشار (DTI) برای مطالعه مغز رزمی‌کاران هنگام مشت زدن از فاصله نزدیک و مقایسه آن‌ها با مغز یک گروه کنترل استفاده کردند. علاقه مندان به تناسب اندام که باید از فاصله نزدیک نیز مشت بزنند.

محققان دریافتند که در حالی که سطح آمادگی هر دو گروه در یک سطح بود، رزمی‌کار مشت‌های محکم‌تری می‌زد و قدرت بیشتری در مشت‌های خود نسبت به همتایان متناسب خود داشت. دلیل این تفاوت نه در قدرت عضلات بلکه در ساختار مغز آنها بود. رزمی‌کاران ظاهراً تفاوت‌های ساختاری در اتصالات عصبی مغزشان مرتبط با حرکات هماهنگ بدن داشتند.

این بدان معنی بود که آنها می توانستند سیگنال هایی را در مناطق خاصی از مغز ارسال کنند که به آنها امکان می داد حرکت بازو و تنه را به طور دقیق همگام کنند تا مچ، شانه ها و باسن در یک مشت قوی هماهنگ شوند که می تواند به دلخواه تولید شود. وقتی این را در کنار مطالعات دیگری در نظر می‌گیریم که نشان می‌دهند تکنیک‌های تجسم که از نظر ذهنی ما را به ورزش وادار می‌کنند، تأثیر تقویت‌کننده‌ای روی عضلات دارند، حتی اگر به‌طور فیزیکی آن عضلات را تمرین نکنیم، شروع به درک اهمیت مولفه ذهنی در عملکرد فیزیکی می‌کنیم.

تمرینات سجاد عارفی نیا و چالش هماهنگی

برخی از چالش برانگیزترین برنامه های تناسب اندام شامل هنرهای رزمی و حرکات بوکس می شود. و همچنین به همین دلیل است که تمرینات چالش برانگیزتری را معرفی می کنیم که شامل استفاده هماهنگ از سلاح است

جرأت‌های روزانه بیشتر حدود دو دقیقه به‌طور مکرر فقط قسمت‌هایی از بدن را به چالش می‌کشد که بر تغییرات ساختاری در ذهن تأثیر می‌گذارد که به تعادل و هماهنگی‌ شما کمک می‌کند.  

بدن، واقعاً بدون ذهن نمی تواند کار کند. و قبل از اینکه بدن فواید ورزش را احساس کند و حس توانایی های خود را تجربه کند، ابتدا باید ذهن تغییر کند. 

برای تمریناتی که شما را از نظر جسمی و ذهنی به چالش می‌کشد و به شما کمک می‌کند نه تنها سطح آمادگی جسمانی خود را افزایش دهید، بلکه نحوه استفاده از ذهن و بدن خود را نیز به دنبال تمرینات دکتر آس باشید که ترکیبی از حرکات مبارزه‌ای هستند یا به شما یاد می دهند که چگونه در کنار وزن معمولی بدن، لگد و مشت بزنید. تمریناتی مانند اسکوات، جک های پرش و هل دادن.    

از آنهایی که از نظر بدنی چالش برانگیز هستند، فاصله بگیرید، زیرا سطح آمادگی جسمانی شما آنطور که باید در مقایسه با آنهایی که از نظر بدنی برایتان مشکل است بالا نیست، زیرا هماهنگی شما نیاز به بهبود دارد. وقتی صحبت از تناسب اندام می شود، همه ما در حال پیشرفت هستیم و این آخرین مطالعه آن را ثابت می کند.

سوالات متداول تناسب اندام ذهنی

 

تناسب اندام ذهنی

 

475 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

تناسب اندام ذهنی

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی