لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

درمان فتق ورزشی

" چکیده مقاله دکتر آس"

فتق ورزشی یکی از مشکلات شایع در بین ورزشکاران و آدم‌هایی است که فعالیت بدنی زیادی دارند. این مشکل باعث بروز درد و عدم توانایی در انجام فعالیت‌های روزمره می‌شود. در این مقاله، به روش‌های مختلف درمانی برای فتق ورزشی پرداخته می‌شود. در نهایت، برای درمان فتق ورزشی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و روش درمانی مناسب برای شما را انتخاب کنید. همچنین، بهتر است از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید در صورت وجود فتق ورزشی خودداری کنید.

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

درمان فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

درمان فتق ورزشی

" شرح دکتر آس"

درمان فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

پروتکل های درمانی برای فتق ورزشی بحث برانگیز است. برخی از پزشکان درمان های غیرجراحی مانند استراحت، داروهای ضد التهابی و فیزیوتراپی را توصیه می کنند [۱] برخی دیگر معتقدند که تنها با جراحی می توان آن را اصلاح کرد. [۲]

درمان غیر جراحی

پزشکانی که از گزینه‌های درمانی غیرجراحی برای فتق ورزشی حمایت می‌کنند، معمولاً یک پروتکل مراقبتی چهار مرحله‌ای را به شرح زیر توصیه می‌کنند:

  1. باقی مانده. ورزشکاران باید ۴ تا ۶ هفته از ورزش های معمولی خود و هر فعالیت سنگین دیگری استراحت کنند تا به بافت(های) آسیب دیده زمان بدهند تا خودشان بهبود پیدا کنند. [۱]
  2. داروهای ضد التهاب. بیماران ممکن است از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن (Motrin، Advil) یا ناپروکسن (Aleve) برای کمک به تسکین درد و کاهش التهاب بافت‌های آسیب‌دیده استفاده کنند. در برخی موارد، استروئیدهای خوراکی ممکن است تجویز شود.
  3. فیزیوتراپی. پس از دوره اولیه استراحت، بیمار تحت یک رژیم فیزیوتراپی قرار می گیرد که بر تقویت عضلات شکم و همچنین کشش عضلات پایین شکم و عضلات پا متمرکز است. درمان های اضافی ممکن است شامل سوزن خشک، ماساژ درمانی و درمان اولتراسوند باشد.
  4. تزریقات انواع مختلفی از تزریق برای درمان فتق ورزشی استفاده می‌شود، مانند تزریق استروئید، بلوک‌های عصبی اعمال شده بر روی اعصاب ایلیوگوینال و ایلیو هیپوگاستریک یا تزریق پلاسمای غنی از پلاکت (PRP). هر یک از این گزینه ها را می توان برای تسکین درد استفاده کرد.

درمان جراحی فتق ورزشی

پزشکانی که درمان جراحی را برای فتق ورزشی توصیه می کنند ممکن است از یک یا چند پروتکل زیر پیروی کنند:

جراحی ترمیم فتق ورزشی. رایج ترین روش جراحی برای درمان فتق ورزشی شامل ترمیم بافت های پاره شده کشاله ران و پایین شکم با بخیه های داخلی و به دنبال آن یک دوره ۶ تا ۸ هفته ای توانبخشی فیزیکی فشرده برای بازسازی قدرت و استقامت عضلانی پس از جراحی است. ۱ برخی از جراحی ها ممکن است شامل قرار دادن یک مش مصنوعی در ناحیه کشاله ران برای کمک به تثبیت آسیب باشد. [۳]

جراحی ممکن است در یک روش سنتی باز با یک برش انجام شود. یا ممکن است یک لاپروسکوپی باشد که در آن یک دوربین کوچک در بدن قرار داده می شود تا جراح بتواند شکم و کشاله ران را مشاهده کند و عمل ترمیم را از طریق چندین برش کوچکتر انجام دهد.

جراحی های اضافی برخی از موارد مقاوم به درمان فتق ورزشی نیاز به جراحی های متعدد دارند. برخی از ورزشکاران ممکن است یک آسیب را چندین بار تجربه کنند و برای ترمیم آن به چندین عمل جراحی نیاز داشته باشند.

ورزشکارانی که مبتلا به فتق ورزشی تشخیص داده می شوند تشویق می شوند تا از نزدیک با پزشکان خود برای یافتن یک برنامه درمانی مناسب برای آسیب خود همکاری کنند و در صورت لزوم نظر دوم یا حتی سوم را جویا شوند.

رفرنسهای مقاله درمان فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

  1. American Academy of Orthopedic Surgeons and the American Orthopedic Society for Sports Medicine. Sports hernia (athletic pubalgia). OrthoInfo, September 2010. http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=A00573 . Accessed December 12, 2014.
  2. Kemp S, Batt ME. The ‘sports hernia’: a common cause of groin pain. Phys Sportsmed. 1998 Jan; 25 (1): 36-44. doi: 10.3810/psm.1998.01.968.
  3. Farber AJ, Wilckens JH. Sports hernia: diagnosis and therapeutic approach. J Am Acad Orthoped Surg. 2007. Aug; 15 (8) 507-14.

کلیات ساده در درمان فتق ورزشی

فتق ورزشی یکی از مشکلات شایع در بین ورزشکاران و آدم‌هایی است که فعالیت بدنی زیادی دارند. این مشکل باعث بروز درد و عدم توانایی در انجام فعالیت‌های روزمره می‌شود. در این مقاله، به روش‌های مختلف درمانی برای فتق ورزشی پرداخته می‌شود. تغییر در شیوه زندگی: در بعضی از موارد، تغییر در شیوه زندگی می‌تواند بهترین راه حل برای درمان فتق ورزشی باشد. به عنوان مثال، کاهش فعالیت‌های ورزشی و حفظ وزن سالم می‌تواند بهبودی در وضعیت فتق ورزشی را به دنبال داشته باشد. استفاده از پانسمان: پانسمان یک روش ساده و ارزان برای درمان فتق ورزشی است. با استفاده از پانسمان، فشار بر روی منطقه فتق افزایش می‌یابد و این باعث کاهش درد و بهبودی در وضعیت فتق می‌شود. درمان دارویی: در بعضی از موارد، درمان دارویی می‌تواند بهترین راه حل برای درمان فتق ورزشی باشد. داروهای ضد التهاب و مسکن درد می‌توانند به کاهش درد و التهاب در منطقه فتق کمک کنند. درمان جراحی: در صورتی که فتق ورزشی شدید باشد و با روش‌های دیگر درمانی قابل درمان نباشد، جراحی ممکن است بهترین راه حل باشد. در این روش، فتق با استفاده از یک عمل جراحی برداشته می‌شود. تمرینات تقویتی: تمرینات تقویتی می‌توانند به بهبودی در وضعیت فتق ورزشی کمک کنند. با انجام تمرینات تقویتی، عضلات در منطقه فتق تقویت شده و باعث کاهش فشار بر روی منطقه فتق می‌شود. در نهایت، برای درمان فتق ورزشی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و روش درمانی مناسب برای شما را انتخاب کنید. همچنین، بهتر است از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید در صورت وجود فتق ورزشی خودداری کنید.

درمان فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

ویتامین سی Vitamin C

301 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

درمان فتق ورزشی

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی