لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

" چکیده مقاله دکتر آس"

ورزشکارانی مانند دوندگان مسافت طولانی، بازیکنان فوتبال، بازیکنان فوتبال، بازیکنان چوگان و کشتی گیران ممکن است اصطلاح "فتق ورزشی" را بشنوند که برای توصیف هر نوع درد کشاله ران، صرف نظر از علت آن، استفاده می شود. برخی از متخصصان پزشکی در مورد اینکه دقیقاً فتق ورزشی چیست، اختلاف نظر دارند، و گاهی اوقات این اصطلاح را برای انواع مختلف آسیب های رایج کشاله ران به کار می برند.

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

" شرح دکتر آس"

درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

ورزشکارانی مانند دوندگان مسافت طولانی، بازیکنان فوتبال، بازیکنان فوتبال، بازیکنان چوگان و کشتی گیران ممکن است اصطلاح “فتق ورزشی” را بشنوند که برای توصیف هر نوع درد کشاله ران، صرف نظر از علت آن، استفاده می شود. برخی از متخصصان پزشکی در مورد اینکه دقیقاً فتق ورزشی چیست، اختلاف نظر دارند، و گاهی اوقات این اصطلاح را برای انواع مختلف آسیب های رایج کشاله ران به کار می برند.

با این حال، درک واضح ماهیت واقعی این وضعیت مهم است، زیرا علت مکرر درد کشاله ران در برخی از ورزشکاران است. نه تنها این، گاهی اوقات تشخیص آن برای پزشکان یک وضعیت دشوار است، بنابراین ورزشکارانی که فتق ورزشی را درک می کنند و اینکه آیا سابقه بیمار خود ممکن است نشان دهنده عوامل خطر باشد، گاهی اوقات می توانند به پزشکان در تشخیص دقیق کمک کنند.

این مقاله مروری عمیق بر آسیب فتق ورزشی، از جمله تعریف آن، علل شایع و عوامل خطر، علائم و درمان ارائه می‌کند.

فتق ورزشی: اصطلاحی که اغلب برای درد کشاله ران به اشتباه درک می شود

هم آکادمی جراحان ارتوپد آمریکا (AAOS) و هم انجمن ارتوپدی آمریکا برای پزشکی ورزشی (AOSSM) از اصطلاح “فتق ورزشی” برای توصیف تنها یک آسیب خاص استفاده می کنند – پوبالژی ورزشی . [۱] به طور خاص، تعریف این است:

کشیدگی یا پارگی هر بافت نرم – عضله، تاندون، یا رباط – در ناحیه تحتانی شکم یا کشاله ران که به ادکتورها یا عضلات داخلی ران متصل یا بخشی از آن هستند. [۱]

در حالی که اکثر متخصصان پزشکی ترجیح می دهند از اصطلاحات پوبالژی ورزشی یا آسیب های عضلانی مرکزی برای توصیف این نوع آسیب استفاده کنند، عموم مردم تمایل دارند با اصطلاح فتق ورزشی آشنا باشند. برخی از متخصصان پزشکی همچنین «فتق ورزشی» را برای انواع دیگر آسیب‌ها، مانند اختلالات کانال مغبنی که بدون بافت فتق قابل تشخیص بالینی ظاهر می‌شوند، اعمال می‌کنند[۳] استئیت پوبیس، یا به عنوان یک اصطلاح چتر برای سویه های اداکتور. [۴]

Sports-health.com از تعریف AAOS/AOSSM از فتق ورزشی برای این مقاله و هر مقاله دیگری که این اصطلاح را ذکر می کند استفاده می کند. به بیمارانی که تشخیص فتق ورزشی را از پزشک متخصص خود دریافت می‌کنند، توصیه می‌شود که بپرسند پزشکانشان چه تعریفی را برای مورد آنها اعمال می‌کنند.

علاوه بر پوبالژی ورزشی و آسیب عضله مرکزی (اصطلاحات پزشکی ترجیحی)، این وضعیت به عنوان کشاله ران گیلمور و روده شلیک سیلی نیز شناخته می شود .

آناتومی و فیزیولوژی فتق ورزشی

انواع مختلفی از بافت در قسمت تحتانی شکم و بالای ران وجود دارد که می تواند در فتق ورزشی درگیر شود، از جمله عضلات، تاندون ها، اعصاب و رباط هایی که به عضلات تحتانی شکم یا ادکتورها یا هر دو متصل هستند. درد عصبی ممکن است از چندین مکان منشأ بگیرد، از جمله عصب ایلیواینگوینال و/یا عصب ایلیوهیپوگاستریک، در میان دیگران.

انواع مختلفی از آسیب های عضلانی مرکزی وجود دارد، زیرا می توانند هر تعداد ماهیچه را در ناحیه لگن درگیر کنند. شایع‌ترین الگوی آسیب شامل پارگی‌های فرسایشی در نقطه‌ای که عضله راست شکمی به شرمگاه می‌رسد و درد روی تاندون ادکتور در جایی که با عضله ادکتور (بالای ران) برخورد می‌کند، است.

رفرنسهای مقاله درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

  1. American Academy of Orthopedic Surgeons and the American Orthopedic Society for Sports Medicine. Sports hernia (athletic pubalgia). OrthoInfo, September 2010. http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=A00573 . Accessed December 12, 2014.
  2. Kemp S, Batt ME. The ‘sports hernia’: a common cause of groin pain. Phys Sportsmed. 1998 Jan; 25 (1): 36-44. doi: 10.3810/psm.1998.01.968.
  3. Morelli M. Groin injuries in athletes. Am Fam Physician. 2001. Oct 15; 64 (8): 1405-1415. http://www.aafp.org/afp/2001/1015/p1405.html . Accessed December 5, 2014.
  4. Cohn M. Understanding sports hernias: University of Maryland doctor says condition can be tough to diagnose. Baltimore Sun. October 3, 2012. http://articles.baltimoresun.com/2012-10-03/health/bs-hs-ask-the-expert-hernia-20121003_1_sports-hernia-common-sports-groin-pain . Accessed December 15, 2014.

فتق ورزشی در یک نگاه

فتق ورزشی یکی از مشکلات شایع در ورزشکاران است که می‌تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد ورزشی آن‌ها تأثیر بگذارد. در این مقاله، به بررسی علل، علائم، تشخیص و درمان فتق ورزشی پرداخته می‌شود. همچنین، راهکارهایی برای پیشگیری از این مشکل نیز معرفی خواهد شد. فتق ورزشی یک نوع فتق است که به دلیل فشار مکرر و شدید در مناطقی از بدن که در فعالیت‌های ورزشی بیشتر استفاده می‌شوند، ایجاد می‌شود. این مشکل معمولاً در ورزشکارانی که فعالیت‌هایی مانند شنا، بدنسازی، وزنه‌برداری و فوتبال را انجام می‌دهند، رخ می‌دهد. عواملی مانند تنش عضلانی، ضعف عضلات، تکرار حرکات ورزشی و عدم تعادل عضلانی می‌توانند علت ایجاد فتق ورزشی باشند. علائم فتق ورزشی می‌تواند شامل درد و تورم در منطقه مورد نظر، حساسیت و درد در هنگام فشار دادن، احساس گرمی و سفتی در منطقه مبتلا باشد. در صورتی که این علائم را تجربه می‌کنید، بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا تشخیص دقیق و درمان مناسب انجام شود. تشخیص فتق ورزشی معمولاً بر اساس تاریخچه بیماری، بررسی جسمانی و تست‌های تشخیصی مانند سونوگرافی و رادیوگرافی صورت می‌گیرد. پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند تا از فعالیت‌های ورزشی خود خودداری کنید تا طی فرآیند درمانی بهبودی کامل را تجربه کنید. درمان فتق ورزشی ممکن است شامل استراحت، تزریقات ضد التهاب، فیزیوتراپی، تمرینات تقویتی عضلانی و در برخی موارد، جراحی باشد. همچنین، پیشگیری از فتق ورزشی نیز بسیار مهم است. برخی از راهکارهای پیشگیری شامل تقویت عضلات، استفاده از وسایل حمایتی مانند بندهای حمایتی و استفاده از تکنیک‌های صحیح در انجام حرکات ورزشی است.

درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

ویتامین سی Vitamin C

303 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

درک فتق ورزشی (اتلتیک پوبالژیا)

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی