لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

ماشین حساب بروس پروتکل METs

" چکیده مقاله دکتر آس"

ماشین حساب پروتکل بروس METs به شما امکان می دهد نتایج تست استرس پروتکل بروس را تفسیر کنید. که به عنوان تست تحمل ورزش نیز شناخته می شود، برای تخمین ورزشکاران استقامتی استفاده می‌شود' تناسب اندام کلی یا تشخیص بیماری های ضعیف قلبی. با افزایش تدریجی شدت فعالیت بدنی، حداکثر MET فرد اندازه گیری می شود. رابرت آ. بروس، متخصص قلب، این آزمایش را در سال 1963 توسعه داد به عنوان یک آزمایش غیرتهاجمی برای بررسی بیماران مشکوک به بیماری قلبی، مانند حمله قلبی قبلی یا آنوریسم بطنی. حتی علائم اولیه بیماری عروق کرونر در بیماران سالم قابل تشخیص است. برای افراد مبتلا به بیماری قلبی موجود یا مشکوک، این آزمایش فقط باید تحت نظارت پزشکی انجام شود.

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

مرجع ورزش ایران مرکز خدمات ورزشی ایران دکتر آس با سجاد عارفی نیا

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

ماشین حساب بروس پروتکل METs

" شرح دکتر آس"

* اگه ماشین حساب برای شما کار نکرد اطلاعات رو در قسمت نظرها ثبت کن تا نتیجه واست ارائه بشه.

ماشین حساب بروس پروتکل METs

با ماشین حساب پروتکل بروس METs دکتر آس، همه چیزهایی را که باید در مورد تست استرس پروتکل بروس بدانید، یاد خواهید گرفت. این یک تست استرس غیر تهاجمی برای ارزیابی آمادگی قلبی عروقی و استقامت هوازی یا تشخیص شرایط ضعیف قلبی است. این مقاله سجاد عارفی نیا همچنین مفاهیم معادل متابولیک کار و نحوه تفسیر نتایج تست تردمیل را توضیح می دهد.

ماشین حساب سنجش میزان کالری سوخته شده کلیک

معادل متابولیک وظیفه (MET) چیست؟

قبل از اینکه عمیق‌تر به محاسبه‌گر METs پروتکل بروس بپردازیم، ابتدا باید بفهمیم معادل متابولیک کار چیست. MET واحدی است که انرژی مصرف شده توسط بدن ما را در طول فعالیت بدنی تخمین می زند که بر حسب کالری (آموزش کالری شماری کلیک) اندازه گیری می‌شود. یک MET به این صورت تعریف می شود:

  • ۱ کیلو کالری به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در هر دقیقه فعالیت (کیلو کالری/کیلوگرم در دقیقه)؛ یا
  • ۳.۵ میلی لیتر اکسیژن به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در دقیقه فعالیت (ml/kg/min).

به دلیل ماهیت استاندارد شده، MET ها می‌توانند برای مقایسه فعالیت‌ها در محدوده‌ای از وزن‌ها و شدت‌های بدن استفاده شوند. همانطور که در تعریف می‌بینیم، METs به طور مستقیم با مقدار اکسیژن مورد نیاز بدن ما و بنابراین، معیار متابولیک اغلب مورد استفاده VO2 یا گاهی اوقات VO2 max

یک MET برابر با هزینه انرژی نشستن آرام است. هرچه کار فیزیکی سخت‌تر باشد، بدن شما اکسیژن بیشتری مصرف می‌کند و MET‌ها بالاتر می‌رود:

  • زیر ۳ MET: فعالیت با شدت نور
  • ۳-۶ MET: فعالیت با شدت متوسط
  • بیش از ۶ MET: فعالیت با شدت شدید

تست استرس پروتکل بروس چیست؟

ماشین حساب پروتکل بروس METs به شما امکان می دهد نتایج تست استرس پروتکل بروس را تفسیر کنید. که به عنوان تست تحمل ورزش نیز شناخته می شود، برای تخمین ورزشکاران استقامتی استفاده می‌شود’ تناسب اندام کلی یا تشخیص بیماری های ضعیف قلبی. با افزایش تدریجی شدت فعالیت بدنی، حداکثر MET فرد اندازه گیری می شود.

رابرت آ. بروس، متخصص قلب، این آزمایش را در سال ۱۹۶۳ توسعه داد (کلیک رفرنس) به عنوان یک آزمایش غیرتهاجمی برای بررسی بیماران مشکوک به بیماری قلبی، مانند حمله قلبی قبلی یا آنوریسم بطنی. حتی علائم اولیه بیماری عروق کرونر در بیماران سالم قابل تشخیص است. برای افراد مبتلا به بیماری قلبی موجود یا مشکوک، این آزمایش فقط باید تحت نظارت پزشکی انجام شود.

علاوه بر این، این تست می‌تواند ظرفیت ورزشکار را برای انجام تمرینات پایدار اندازه گیری کند. حداکثر MET و VO2 را که یک ورزشکار می‌تواند در تمرینات بدنی حفظ کند، پیدا می‌کند. معیار دوم ظرفیت بدن شما برای استفاده از اکسیژن هنگام ورزش را بیان می کند.

مراحل پروتکل بروس

صحنه دقایق تمایل (%) سرعت (مایل بر ساعت و کیلومتر در ساعت) METs
1 3 10 1.7 & 2.7 3
2 3 12 2.5 & 4.0 4-5
3 3 14 3.4 & 5.5 7
4 3 16 4.2 & 6.8 10
5 3 18 5.0 & 8.0 14
6 3 20 5.5 & 8.9 17
7 3 22 6.0 & 9.7 21

ما مراحل پروتکل بروس را در جدول بالا نشان می دهیم. دونده روی تردمیل ورزش می کند و شدت فعالیت به تدریج افزایش می یابد. هر ۳ دقیقه، سرعت و شیب تردمیل حداکثر برای ۷ مرحله افزایش می یابد. یک ساعت نبض یا نوار قلب (ECG) ضربان قلب دونده را کنترل می‌کند. علاوه بر این، فشار خون و تلاش درک شده در پایان هر مرحله ثبت می شود. تست استرس پروتکل بروس زمانی به پایان می رسد که آزمودنی به دلیل خستگی نتواند ادامه دهد، یا کادر پزشکی تصمیم به پایان آن به دلیل فشار خون یا مقادیر ضربان قلب فراتر از حد مجاز می گیرند.

روش های متعددی برای یافتن حداکثر ضربان قلب وجود دارد. حداکثر ضربان قلب را می توان با فرمول غیر خطی اوکلند تعیین کرد:

Max heart rate = 192 - (0.007 × age²)

این حداکثر ضربان قلب به عنوان یکی از معیارهای اصلی برای توقف تست استرس پروتکل بروس عمل می کند. سپس حداکثر مقدار MET به صورت زیر تعریف می شود:

  • برای خانم ها:

METs_max = (4.38 × T - 3.9) / 3.5

  • مردانه:

METs_max = (14.8 - (1.379 × T) + (0.451 × T²) - (۰.۰۱۲ × T³)) / ۳.۵

که در آن T زمانی است که سوژه روی تردمیل دویده است. حداکثر حجم اکسیژن VO2 max را می توان به صورت زیر تعیین کرد:

VO2_max = METs_max × ۳.۵

برای بیماران مسن یا ضعیف، پروتکل بروس اصلاح شده MET وجود دارد. تست استرس پروتکل بروس اصلاح شده یک مرحله ۰ و ۱/۲ را در ابتدا اضافه می‌کند. آنها با سرعت ۱.۷ مایل در ساعت (۲.۷ کیلومتر در ساعت) و ۰٪ و ۵٪ شیب تردمیل انجام می‌ شوند. پس از آن مراحل اولیه، پروتکل بروس اصلاح شده METs از پروتکل معمولی بروس از مرحله ۱ پیروی می‌کند. این ماشین حساب برای تفسیر نتایج تست استرس پروتکل بروس اصلاح شده مناسب نیست. لطفاً در این مورد با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

نقطه قوت اصلی تست MET پروتکل بروس این است که امکان محاسبه حداکثر MET و VO2 max را بدون اندازه‌گیری مستقیم اکسیژنی که فرد در طول ورزش استفاده می‌کند، می‌دهد. این اندازه گیری مستقیم نیاز به ماسک اکسیژن دارد که این روش را به طور قابل توجهی پیچیده می‌کند.

حداکثر مقادیر MET خوب چیست؟

حداکثر MET هایی که یک فرد می‌تواند به دست آورد به شدت به سن و جنسیت بستگی دارد. به طور متوسط، مردان قلب بزرگ‌تری نسبت به زنان دارند، بنابراین خون بیشتری را در بدن پمپاژ می‌کنند و اکسیژن را به ماهیچه‌ها می‌رسانند. علاوه بر این، حداکثر MET به طور طبیعی در دهه ۲۰ به اوج خود می‌رسد و از این نقطه به بعد ۱۰ درصد در هر دهه کاهش می یابد. جنبه های ارثی نیز بر اوج عملکرد شما تأثیر می‌گذارد. و اگر در ارتفاع بالا ورزش می‌کنید، تراکم هوای کمتر حداکثر MET شما را کاهش می‌دهد.

اما مهمتر از همه: وضعیت آموزشی شما تأثیر زیادی بر حداکثر MET شما دارد!

  • میانگین زنان آموزش ندیده حداکثر MET حدود ۸ و مردان غیر آموزش دیده ۱۰ MET دارند.
  • حداکثر مقدار MET خوب برای یک زن ۳۰ ساله ۱۴ و برای یک مرد ۱۵ است.
  • ورزشکاران نخبه می توانند به حداکثر MET تا ۲۲ (زنان) و ۲۵ (مرد) برسند.

اگر حداکثر MET فعلی شما کامل نیست، نگران نباشید. با یک برنامه تمرینی خوب می‌توانید به راحتی آن را افزایش دهید.

و از طرف دیگر، مطمئن باشید که بالاترین MET شما را به بهترین ورزشکار استقامتی جهان تبدیل نخواهد کرد. سهم عظیمی از عملکرد ورزشی به تکنیک و تجربه بستگی دارد.

چرا این به من مربوط می شود؟

بعد از این همه صحبت در مورد MET و اوج عملکرد بدنی، ممکن است فکر کنید: “چرا برام مهمه؟ حداکثر مقدار MET من کمی کمتر از میانگین است. پس چه؟ من قصد ندارم یک ورزشکار حرفه ای شوم. احساس خوبی دارم. اینطوری که هستم.”

در این مورد، متأسفم که می گویم، اما ممکن است مزایایی در افزایش کمی روال تمرینی شما وجود داشته باشد. یک مقاله علمی در سال ۲۰۱۸ نشان داد که آمادگی قلبی تنفسی که از طریق VO2 max و همچنین حداکثر MET اندازه‌گیری می‌شود، “نشان داده شده است که یک پیش‌بینی‌کننده قوی و مستقل مرگ‌ومیر همه علل و بیماری‌های خاص است”. تناسب اندام قلبی و تنفسی ضعیف به طور مستقیم با خطر بالای بیماری قلبی عروقی و سرطان مرتبط است.

برای ارائه مرجعی در مورد اینکه چقدر باید ورزش کنید، WHO توصیه می کند “۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت هوازی متوسط تا شدید در هفته برای همه بزرگسالان” و همچنین تاکید می‌کند که “هر حرکت مهم است”.

 چگونه از ماشین حساب METs پروتکل بروس استفاده کنیم؟

اکنون که ما در مورد معادل متابولیک وظیفه و تست استرس پروتکل بروس یاد گرفتیم، تمام دانش لازم برای استفاده از ماشین حساب METs پروتکل بروس را داریم.

ماشین حساب پروتکل بروس را با اطلاعات شخصی خود، یعنی جنسیت و سن ارائه دهید. بیایید فرض کنیم شما زن و ۳۰ ساله هستید.
حداکثر ضربان قلب شما بر اساس فرمول غیر خطی اوکلند ۱۸۵.۷ bpm است.
اطلاعات مربوط به مدت زمانی که می توانید تست استرس پروتکل بروس را انجام دهید، در دقیقه و ثانیه درج کنید، به عنوان مثال، ۱۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه.
ماشین حساب حداکثر VO2 شما را ۵۰.۸۵ ml/kg/min و METs حداکثر را ۱۴.۵۳ kcal/kg/min تعیین می‌کند. این یک نتیجه خوب برای جنس و سن شما است. تبریک می‌گویم!
پس الان معادل متابولیک وظیفه، پروتکل بروس و معنای METs max و VO2 max و نحوه استفاده از ماشین حساب پروتکل بروس برای تعیین وضعیت آمادگی قلبی عروقی خود را می‌دانید.

سوالات متداول ماشین حساب بروس پروتکل METs

Mets برای پروتکل بروس چیست؟

METs (معادل متابولیک یک کار) واحدی است که انرژی مصرف شده توسط بدن ما را در طول فعالیت بدنی تخمین می زند. پروتکل بروس یک تست استرس ورزشی است که به تعیین استقامت ورزشکاران، سلامت قلب و عروق و تناسب اندام کمک می کند. حجم کار در تست پروتکل بروس در MET اندازه گیری می شود. مراحل مختلف پروتکل بروس با مقادیر مختلف MET مطابقت دارد.

نمره MET خوب برای تست استرس بر اساس سن چقدر است؟

نمرات خوب MET تست استرس پروتکل بروس بر اساس سن عبارتند از: برای یک فرد متوسط غیر آموزش دیده، ۸ نمره خوبی برای زنان و ۱۰ برای مردان است. برای افراد ۳۰ ساله آموزش دیده، ۱۴ برای زنان و ۱۵ برای مردان. و برای ورزشکاران نخبه: ۲۲ در زنان و ۲۵ در مردان.

پروتکل مرحله ۴ بروس چند MET است؟

پروتکل مرحله ۴ بروس ۱۰ MET است. این یک میانگین امتیاز MET برای افراد غیر آموزش دیده در نظر گرفته می شود. همچنین نشانه ای از سلامت قلب و عروق است. به یاد داشته باشید که این امتیاز می تواند بر اساس سن، جنسیت و سلامت کلی متفاوت باشد.

چگونه Mets خود را محاسبه کنم؟

روش های محاسبه MET برای مردان و زنان متفاوت است. MET برای زنان: زمانی را که روی تردمیل می گذرانید یادداشت کنید. آن را در ۴.۳۸ ضرب کنید. ۳.۹ را از نتیجه فوق کم کنید. نتیجه فوق را بر ۳.۵ تقسیم کنید نتیجه حداکثر امتیاز MET شما است. MET برای مردان: می توانید از فرمول برای تعیین MET برای مردان استفاده کنید: METs = (14.8 - (1.379 × T) + (0.451 × T²) - (۰.۰۱۲ × T³)) / ۳.۵ T زمان صرف شده روی تردمیل برای دویدن است.

رفرنسهای ماشین حساب بروس پروتکل METs

اگه نتونستی محاسبه کنی تست بروس رو بگیر و عددهارو بده ما واست انجام میدیم آنلاین و سریع

ویتامین سی Vitamin C

ماشین حساب بروس پروتکل METs

291 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

ماشین حساب بروس پروتکل METs

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی