لوگو دکتر آس با سجاد عارفی نیا مرجع ورزش ایران، مبتکر بیزینس هوش مصنوعی خدمات ورزشی با ارائه برنامه تمرین تغذیه مکمل مربی باشگاه

" عنوان دکتر آس"

۷ عادت ورزشکاران موفق و با انگیزه

" چکیده مقاله دکتر آس"

این 7 عادت همان هایی است که من متوجه شده ام هر ورزشکار با انگیزه و موفقی که ملاقات کرده ام: آنها اهداف روشنی را تعیین می کنند. آنها در یک زمان تغییرات کوچک و پایدار ایجاد می کنند. آنها با تمرینات خود سرگرم می شوند. چشم انداز دارند. آنها یک روال قبل از خواب دارند. آنها آنچه را که واقعاً مهم است اولویت بندی می کنند. صبر را تمرین می کنند.

نویسنده و محقق : سجاد عارفی نیا

7 عادت ورزشکاران موفق و با انگیزه

فهرست مطالب

درآمدزایی در دکتر آس مرجع ورزش ایران سریعترین راه :

۷ عادت ورزشکاران موفق و با انگیزه

" شرح دکتر آس"

۷ عادت ورزشکاران موفق و با انگیزه

با یادگیری ۷ عادت ورزشکاران بسیار موفق و با انگیزه به تمام اهداف خود برسید. این عادات را در زندگی خود پیاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید!

در سال ۱۹۸۹، استفان کاوی کتابی را منتشر کرد که مسلماً بهترین کتاب خودیاری است که تا کنون منتشر شده است: ۷ عادت افراد بسیار مؤثر .

و برای پایان دادن به سال ۲۰۱۹، تمام تلاشم را به کار می‌برم تا این مفهوم را برای کسانی که در حوزه تناسب اندام هستند به کار ببرم.

با انجام این کار، امیدوارم بتوانم شما را برای یک عمر نتایج با کیفیت ثابتی آماده کنم که بتوانید به آن افتخار کنید.

و من اطمینان دارم که این عادات می توانند به انجام این کار کمک کنند.

زیرا عادت ها چیز قدرتمندی هستند.

وقتی عادتی را ایجاد کردید، تقریباً غیرممکن است که آن را ترک کنید. آن‌ها به سنت‌های کوچکی تبدیل می‌شوند که به صورت روزانه اتفاق می‌افتند و در نهایت بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را تشکیل می‌دهند.

بنابراین، بهتر است مطمئن شوید که عادت هایی که برای خود تعیین می کنید با اهداف شما همسو هستند.

این ۷ عادت را در سال جدید با خود همراه داشته باشید و یک ورزشکار با انگیزه و موفق خواهید بود.

۱. آنها اهداف روشنی را تعیین می کنند

افرادی که بیشترین موفقیت را در ورزشگاه دارند افرادی هستند که اهداف مشخصی را تعیین می کنند . آنها دقیقاً می دانند که امیدوارند چه کاری انجام دهند، و با دانستن خط پایان، بسیار آسان تر است که در طول فرآیند منتهی به آن هدف نهایی با انگیزه باقی بمانند.

آنها نه تنها اهدافی را تعیین می کنند، بلکه بر روی انجام یک کار در یک زمان تمرکز می کنند.

ممکن است فکر کنید با تعیین اهداف متعدد مانند افزایش سایز عضلانی ، ثبت رکوردهای شخصی در بلند کردن، حفظ عضلات شکم و بهبود عملکرد ورزشی خود ، یک توری عریض و ضد شکست ایجاد می‌کنید ، اما حقیقت این است که شما نیز به دنبال این هستید.

مطالب مرتبط: ۳ عادت ناسالم که مانع از دست دادن چربی می شود

اغلب اوقات، این منجر به احساس دلسردی در شما می شود. زیرا حتی اگر به یکی از آن اهداف دست یابید، احساس شکست می کنید که اهداف دیگر را برآورده نکرده اید.

وقتی رویکرد خود را به هدف گذاری تغییر می دهید و هر بار روی یک هدف کلیدی تمرکز می کنید، موفق تر می شوید و حتی ممکن است بتوانید آن هدف را کاملاً از بین ببرید بهتر از زمانی که همزمان روی اهداف دیگر تمرکز می کنید.

همچنین، با تعیین یک هدف، بهتر می توانید یک برنامه بازی را برای رسیدن به آن هدف ترسیم کنید. چرا؟ در حوزه تناسب اندام، اهداف کلیدی اغلب متناقض هستند و برای دستیابی به آنها به متغیرهای مختلفی نیاز دارند (مثلاً عضله سازی و کاهش چربی).

از آن برنامه بازی، می توانید تغییرات کوچک و پایداری را در زندگی خود ایجاد کنید تا بتوانید به آنجا برسید.

۲. آنها در یک زمان تغییرات کوچک و پایدار ایجاد می کنند

عادت بعدی که بازدیدکنندگان موفق و با انگیزه ورزشگاه دارند این است که در یک زمان تغییرات کوچک و پایدار ایجاد می کنند. هنگامی که آنها با موفقیت تغییری را در زندگی، برنامه تمرینی یا برنامه غذایی خود اعمال کردند، به آرامی تغییر کوچک بعدی را اضافه می کنند.

این می تواند وسوسه انگیز باشد که کل سبک زندگی خود را به یکباره تغییر دهید. شما هدف خود را دارید، می‌دانید که چه چیزی لازم است، و آماده انجام همه چیز هستید. این رویکرد می‌تواند برای برخی افراد کارساز باشد. اما نه همه.

اغلب، افراد را در معرض شکست و ناامیدی قرار می دهد. به عنوان مثال، اگر هدف شما از دست دادن چربی است، ممکن است تصمیم بگیرید که انبار خود را کاملا تمیز کنید، فقط غذاهای سالم بخرید و غذا تهیه کنید، ۶ بار در هفته تمرین کنید و تا زمانی که به میزان مطلوب خود برسید، کمبود کالری شدیدی را حفظ کنید.

با این حال، در این سناریو شما گروه های غذایی را از رژیم غذایی خود بیگانه کرده اید، خود را متعهد به آماده سازی وعده های غذایی و تمرین برای آینده قابل پیش بینی کرده اید، و کالری بسیار زیادی را از رژیم غذایی خود حذف کرده اید تا شروع کنید.

شما می‌توانید با انجام این کار برای یک یا دو هفته اول موفق باشید، اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی فراموش کرده‌اید که غذا را آماده کنید و باید چیزی بخورید که ممکن است شما را از کسری کالری که برای خود تعیین کرده‌اید، کم کند؟ شما احساس گناه و ناامیدی خواهید کرد.

در عوض، روی اضافه کردن چیزها به آرامی تمرکز کنید. وعده غذایی چند وعده غذایی خود را آماده کنید و شروع به شمارش کالری خود کنید تا میزان مصرف فعلی خود را مشاهده کنید. همانطور که به تهیه غذا عادت می کنید، راهی را بیابید که بتوانید تعادل کالری کمی پایین تری داشته باشید.

سپس تغییرات مثبت دیگری را تعیین کنید که می توانید در زندگی خود ایجاد کنید تا به اهداف خود برسید.

۳. آنها با تمرینات خود سرگرم می شوند

برای سال‌ها، صنعت تناسب اندام این تصویر را ترسیم کرده است که تمرینات شما باید سخت‌کرون باشد تا پیشرفت کنید – در کل این تصور غلط «عضلات خود را وادار به رحم کنید».

حقیقت این است که DOM های دردناک ، خرخر کردن، و سطل های عرق بخشی از معادله زمانی که صحبت از کسب سود به میان می آید، نیست.

این نوع تمرینات پایدار نیستند.

با انگیزه ترین افرادی که به باشگاه می روند در واقع از بودن در آنجا لذت می برند. آنها با تمرینات خود سرگرم می شوند. و از آنجایی که آنها با تمرینات خود سرگرم می شوند، نمی خواهند آنها را از دست بدهند.

زمانی که زمان آن فرا می رسد که آنها از تفریح ​​دست می کشند، اهداف خود را تغییر می دهند و شکل جدیدی از ورزش را انتخاب می کنند که برای آنها سرگرم کننده است. به این ترتیب یک سبک زندگی سازگار، شاد و سالم ساخته می شود.

۴. آنها دیدگاه دارند

کسانی که بیشترین انگیزه و موفقیت را در ورزشگاه دارند، همه چیز را در چشم انداز قرار می دهند.

آنها تصویر بزرگتر زندگی را می بینند.

بنابراین، وقتی آنها یک تمرین را از دست می دهند، می فهمند که فقط یک تمرین از دست رفته است. آنها نیازی به شروع دوباره ندارند. آنها نیازی به تسلیم شدن ندارند.

آنها فقط باید راهی پیدا کنند تا در طول آن روز تمرینی از دست رفته کمی بیشتر حرکت کنند یا متوجه شوند که ده ها هزار روز دیگر تمرینی را خواهند داشت.

و هنگامی که به طور تصادفی از حد کالری روزانه خود عبور می کنند، وحشت نمی کنند و سعی می کنند قبل از رفتن به رختخواب یک تمرین قلبی انجام دهند تا مطمئن شوند که این کالری را به دست آورده اند. آنها روز بعد خود را گرسنگی نمی کشند تا “کشتی را درست کنند”.

در عوض، آنها آن را در چشم انداز قرار می دهند و متوجه می شوند که تا زمانی که تعادل کالری هفتگی (یا حتی ماهانه) آنها منعکس کننده اهداف آنها باشد، همه چیز درست خواهد بود.

۵. آنها یک روال قبل از خواب دارند

هیچ چیز به اندازه خواب مهم نیست . تمرینات در سلسله مراتبی که باعث موفقیت شما در باشگاه می شود، جذاب می شوند. حتی تغذیه در آن جبهه کمانچه دوم را بازی می کند.

اما من معتقدم که هیچ چیز به اندازه خواب کافی در هر شب برای داشتن انگیزه و موفقیت در باشگاه مهم نیست.

و آنهایی که بهترین خواب را دارند، کسانی هستند که برنامه منظمی برای خواب دارند .

آنها تا آخر شب نتفلیکس را تماشا نمی کنند. آنها سعی نمی کنند پروژه های لحظه آخری را قبل از تلویزیون پرایم تایم روی لپ تاپ خود انجام دهند. آنها در اینستاگرام اسکرول نمی‌کنند یا در Tinder به چپ/راست سوایپ نمی‌کنند، در حالی که زیر برگه‌ها هستند.

در عوض، آنها قرار گرفتن در معرض نور آبی را یک یا دو ساعت قبل از خواب محدود می کنند. ملحفه هایشان را تمیز نگه می دارند و تختشان را مرتب نگه می دارند. و قبل از مسواک زدن، غذای دیرهضم را با مایعات محدود می‌خورند.

۶. آنچه واقعا مهم است را اولویت بندی می کنند

کسانی که واقعاً در ورزشگاه موفق هستند کسانی هستند که آنچه واقعاً مهم است را در اولویت قرار می دهند.

و من از قبل می توانم بگویم که شما در سمت دیگر این تفکر نشسته اید، «تمرین، تغذیه، خواب. فهمیدم!”

اولویت بندی آن چیزها عالی است، اما دقیقاً آن چیزی نیست که من در اینجا در مورد آن صحبت می کنم.

مطالب مرتبط:  ۳ استراتژی ساده برای لاغرتر شدن بدون بلند کردن

در عوض، من در مورد اولویت بندی آنچه واقعاً مهم است صحبت می کنم. خانواده شما. دوستان تو. حیوانات خانگی شما زندگی تو.

اغلب اوقات، افراد بیش از حد وسواس می‌شوند و نسبت به سبک زندگی تناسب اندام خود وسواس دارند. اگر این کار را انجام دهید، شکست خواهید خورد.

چرا؟ زیرا خانواده و دوستان خود را به خاطر نرسیدن به نتایجی که فکر می کنید باید داشته باشید سرزنش خواهید کرد.

در عوض، دیدگاهی که قبلا ذکر شد را تمرین کنید. از وعده های غذایی با دوستان خود لذت ببرید. از گردهمایی های خانوادگی حول شام های تعطیلات لذت ببرید. هر از چند گاهی با کودکتان یک کاسه بستنی بخورید.

از زندگی لذت ببر. و یک سبک زندگی سالم را برای طولانی کردن آن اتخاذ کنید تا بتوانید از آن لحظات بیشتر لذت ببرید.

۷. آنها صبر را تمرین می کنند

باانگیزه ترین و موفق ترین افراد از همه ورزشکارانی که به ورزشگاه می روند، صبر را تمرین می کنند.

آنها متوجه می شوند که این یک سرمایه گذاری طولانی مدت زمان آنهاست.

خیلی اوقات ما گرفتار سرفصل های اضافه کردن ۱۵ پوند عضله در ۸ هفته، کاهش ۱۰ پوند چربی در ۳۰ روز و غیره می شویم. اینطور نیست و نباید کار کند.

بله، شما می خواهید در حال پیشرفت باشید. اما باید به آرامی به سمت اهداف خود پیشرفت کنید و از این روند در طول مسیر لذت ببرید.

صبور باش. اگر کار می کنید، نتایج به دست می آید.

نتیجه

ایجاد عادات مناسب در زندگی شما یک راه قدرتمند برای آماده سازی خود برای موفقیت است.

این ۷ عادت همان هایی است که من متوجه شده ام هر ورزشکار با انگیزه و موفقی که ملاقات کرده ام:

  1. آنها اهداف روشنی را تعیین می کنند.
  2. آنها در یک زمان تغییرات کوچک و پایدار ایجاد می کنند.
  3. آنها با تمرینات خود سرگرم می شوند.
  4. چشم انداز دارند.
  5. آنها یک روال قبل از خواب دارند.
  6. آنها آنچه را که واقعاً مهم است اولویت بندی می کنند.
  7. صبر را تمرین می کنند.

هر نکته ای که به شما کمک کرده است که یک ورزشکار موفق و با انگیزه شوید؟ حتماً آنها را (و هر سؤالی که ممکن است داشته باشید) در بخش نظرات زیر بگذارید!

4 اولین ستاره از چپ مرسی

" دسته های این مقاله"

" تگ های این مقاله"

" نظرات در دکتر آس "

از نگاه خودت و با علم و تجربه خودت مقاله رو با نظر و تحلیل کامل کن ...

۷ عادت ورزشکاران موفق و با انگیزه

نظر شما برای دکتر آس مهم است ..

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سجاد عارفی نیا
سجاد عارفی نیا insta: sajad.arefinia

نظر شما برای دکتر آس مهم هست، با من سجاد عارفی نیا در رشد ورزش علمی و عملی کشورمان ایران سهیم باش. به تمام نظرات خودم پاسخ میدم. خودت رو در مقاله ثبت کن! بعد از ثبت نظر توسط شما، بهترین نظر و تحلیل تکمیل کننده در هر مقاله انتخاب خواهد شد، و تصویر و نام شما مانند همین قسمت در مقاله به عنوان همکار قرار داده می شود.

ثبت دیدگاه شما برای دکتر آس مهم است

بررسی و پاسخ توسط سجاد عارفی نیا

در دکتر آس کسب و کار ورزشی رو رشد بده: برند ثبت کن، آگهی بذار، رویداد معرفی کن، برنامه بفروش و ...

more insights

" مقالات مرتبط و تازه دکتر آس "

هدف دکتر آس در بخش مقالات ارائه خاصترین مطالب آموزشی برای رشد علمی و عملی علاقمندان به ورزش است.

ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب هدف
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب ضربان قلب
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب آستانه بی هوازی
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی الپتیکال
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی دویدن
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی تردمیل
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پیاده روی
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی پله
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی شنا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب کالری سوزی سونا
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب افزایش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب کاهش وزن
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب MET برای ۳۹ فعالیت ورزشی
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب حداکثر اکسیژن مصرفی دونده VO2 Max Runners
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب یک تکرار بیشینه
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری طناب زدن
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب کالری پیاده روی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب زون چربی سوزی
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب بروس پروتکل METs
ماشین حساب مصرف کالری برپی
ماشین حساب مصرف کالری برپی

مرجع تمرین و حرکت

دانش نامه تمرین و حرکات ورزشی با آنالیز و آموزش

تمرینات با وزنه | تمرینات بدون وزنه | مرجع تمرینات

مرجع برنامه‌های تمرینی

تجویز و آموزش برنامه نویسی رشته‌های ورزشی برای اهداف مختلف

انتخاب دوره برنامه | مرجع برنامه تمرین | نمونه برنامه‌ها | الگوها و سیستمها

مرجع تغذیه مکمل رژیم

کاملترین مرجع مکمل و تغذیه به زبان فارسی با آموزش برنامه‌های غذایی

مرجع تغذیه و مکمل | دانش نامه مکمل | رژیم غذایی و تعذیه

مرجع مربیگری

آموزش مربیگری از مبتدی تا حرفه ای

راهنمایی‌ها | آسیب شناسی | روانشناسی

رشته‌های ورزشی

آشنایی و تحلیل رشته های مختلف ورزشی

بادی بیلدینگ | کراس فیت

ماشین حساب‌های ورزشی

پیشرفته و کارامد با آنالیز آنی تست‌های ورزشی سجاد عارفی نیا

آزمونهای ورزشی | ماشین حساباپلیکیشن

چالش رکورد جایزه

بنچ مارک و ثبت رکورد با امکان درآمدزایی و جایزه

بنچ مارک | رکورد

موزیک ورزشی

موزیک های ورزشی استاندارد با قابلیت دانلود و پخش

Layer 1
Top
خیریه ورزشی دکتر آس

کمک به نیازمندان ورزشی